Finale
Het wordt een zeer lastig te voorspellen finale. Dave Chisnall heeft al Hankey, Fitton en O'Shea uit het toernooi gegooid en heeft zijn doelen eigenlijk al overtroffen zou je zeggen. Adams lijkt toch de man met de meeste ervaring en is tot nu toe ook het meest constant van alle spelers geweest. Toch heeft Adams altijd grote moeite om partijen definitief in het slot te gooien. Ook gisteren duurde het lang voordat hij eindelijk de beslisende set binnen had. Dat kan hem tegen Chisnall nog wel eens duur komen te staan. Een zeer verrassende winnaar van Lakeside 2010: Dave Chisnall.l
Excuses
Het is niet helemaal gegaan zoals ik had gehoopt helaas. Op Lakeside bleek dat mijn laptop niet meer wilde doen wat ik wel wilde en dus ben ik helaas niet in staat geweest mijn voorspellingen te doen voor de 2e ronde en de kwartfinales. Wel jammer want ik denk dat ik een paar verrassingen had kunnen voorspellen. Niets aan te doen, vandaag de halve finales. De beide wedstrijden zullen dicht bij elkaar zitten denk ik. Tony O'Shea speelt heel solide met veel 140'ers en zeer goede finishes tussen de 60 en 90. Daar kun je toernooien mee winnen en ik hoop ook echt dat dit de gedroomde titel voor voor Silverback. Zijn tegenstander Dave Chisnall is de grote verrrassing in het toernooi. Chisnall heeft al van Fitton en Hankey gewonnen en dus moet O'Shea ook gepakt kunnen worden zal hij denken. Chisnall scoort bij vlagen zeer goed en finisht dan ook prima, maar hij heeft gedurende een wedstrijd ook een paar inzinkingen. Ik denk dat het laatste hem fataal gaat worden en O'Shea dus wint met 6-4. Dezelfde uitslag zie ik in het voordeel van Adams tegen Martin Phillips. Adams straalt zoveel zelfvertrouwen uit, al vanaf het moment dat hij voet zette in de Lakeside Country Club dat het mij zou verbazen als hij niet de finale gaat halen. Voor Phillips is het een kwestie van de goede scores vinden en vooral de belangrijke dubbels gooien. Martin Phillips wil nog wel eens wat dubbels missen op beslissende momenten en dan kan hij zich niet veroorloven tegen Adams.
Eerste Ronde
Naast het WK van de PDC dat vandaag zijn halve finales kent begint ook het 'andere' WK, dat van de BDO. Vijf jaar geleden wist niemand (buiten de echte dartkenners) dat er een PDC WK bestond, nu lijkt het erop alsof niemand meer weet heeft van het prachtige toernooi dat sinds 1978 jaarlijks wordt gespeeld. Van Barneveld gloreerde op dit podium in de Lakeside Country Club te Frimley Green en ging niet minder dan vier keer als kampioen naar huis. De Embassy was van 1998 tot 2006 een begrip in Nederland, iedereen bleef thuis om in de eerste week van Januari aan de buis gekluistert te kijken naar die grote mannen met dikke buiken en tatoos die pijltjes naar een bord slingerden terwijl een zaal vol met vreemd uitgedoste fans vanachter hun pinten bier de helden toeschreeuwden. SBS6 'ontdekte' dat darts een zeer TV genieke sport is en zond het gretig uit met prachtige kijkcijfers als gevolg. Darts was booming! Maar inmiddels is het 2010 en weet bij mij in de straat niemand meer dat dit prachtige toernooi vandaag begint. Ze weten wel dat Van Barneveld weer in de halve finale van het WK staat. Wie van mijn buren denkt er nog wel eens aan Andy Fordham, Martin Adams of Ted Hankey? Ik vrees geen één, maar dat is dus ook de harde wereld van de TV. Voor het eerst in 12 jaar zal Lakeside niet te zien zijn bij SBS, en ik moet zeggen dat doet mij wel een beetje pijn in het hart.
Ik ben Lakeside zeker niet vergeten en zal het hele toernooi mijn voorspellingen de wereld in slingeren. Vandaag en morgen vanachter mijn PC thuis, vanaf maandag ga ik richting Frimley Green, want voor mij is het de eerste Lakeside in jaren waarbij ik niet hoef te werken. Ik ga ter plekke met een paar vrienden genieten van een paar avondjes heerlijk darten.